Sloga – Zadar = 2:0!

Danas smo na našoj Glavici dočekali HNK Zadar i pobjedili 2:0 u 6. kolu 3. HNL jug. S velikim respektom smo ušli u ovu utakmicu s obzirom kakva nogometna imena nastupaju za Zadar, ali od prve minute na terenu je postojala samo jedna ekipa naša Sloga. U trećoj minuti pritisak na zadnju liniju naših napadača, Marović gađa gredu i odbijenu loptu prati i ide proslijediti u gol, gostujući branič ga ruši ispred prazne branke, ali sudac ove utakmice Klaić ne svira čisti jedanaesterac. Nastavile su se redati odlične akcije naših momaka do kraja poluvremena, ali nismo uspjeli poentirati.
Drugo poluvrijeme fenomenalno otvaramo. Fantastičan centaršut iz kornera Romića, Marović nebeskim skokom spušta za Vukovića koji zabija za vodstvo i veliko slavlje naših momaka na Glavici. U 75.oj minuti konačno i jedanaesterac za nas, blokiran šut Romića rukom. Naš kapetan Marović je siguran s bijele točke i konačnih 2:0. Velika pobjeda naših momaka, fenomenalna partija svih igrača od prvog do zadnjeg i skok na 3.mjesto na ljestvici i to bez poraza u 6 kola. Čestitamo našem treneru Borisu Paviću, cijeloj ekipi i stručnom stožeru.
Bravo momci!

Uskok – Sloga = 1:1

U vrlo dobroj utakmici igrači Uskoka i Sloge podjelili su bodove odigravši 1:1 u 5. kolu 3. HNL-jug.U 43 min Uskok dolazi u vodstvo nakon pogreske braniča Sloge i s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. Igrači Sloge dobro su otvorili drugo poluvrijeme te odma na početku Pezo ima sansu za poravnat, ali puca iz mrtvog kuta u vratara.U 63 min igrači Sloge dolaze do zasluženog izjednačenja preko Vekića. Nakon izjednačenja svaka ekipa je imala svoje prigode za pobjedu,dojma smo kako je falio taj završni pas prema napadacima kojim bi vjerojatno dosli i do 3 boda. Na kraju najrealniji ishod.

Sloga – Jadran LP = 0:0

U derbiju 4. kola između Sloge i Jadrana iz Ploča mreže su mirovale. U tvrdoj i čvrstoj utakmici svaka momčad je imala svoje šanse, a pogotovo mi drugo poluvrijeme, ali nismo ih iskoristili.
Prvo poluvrijeme Jadran je malo bio opasniji, ali sve prijetnje pred našim golom je očistila naša obrana i fenomenalni mladi vratar Brdar koji je u jednom napadu čudesno obranio dva udarca i još jednom potvrdio da imamo dva odlična vratara koji su zalog za budućnost. Drugo poluvrijeme smo bili bolji i opasniji. Možemo žaliti za dvije,tri prigode. Najizglednija je kada je Pezo iz mrtvog kuta pucao, a mogao odigrati na 5 metara suigraču. Nedugo nakon toga je Katić išao sam na gostujućeg vratara i pucao preko gola. Zadnji opasni pokusaj je kada je Romić izveo korner, a Marović glavom pucao pored vratnice.
U pravoj ratničkoj utakmici po bod je pripao svakoj ekipi, a ova utakmica je opravdala epitet derbija.

OSK – Sloga = 1:1

U 3. kolu naša momčad je gostovala u Otoku protiv OSK-a, gdje smo vidjeli poptpuno dva lica Sloge u prvom i drugom poluvremenu. Prvo poluvrijeme OSK je imao dvije vratnice, veliki dio naše momčadi je bio neprepoznatljiv i to je rezultiralo katastrofalnom pogreškom obrane i poklonjen pogodak domaćinima. No na poluvremenu potpuni preokret i na teren izlazi gladna naša momčad i odmah u 50. minuti preko Peze izjednačujemo na 1:1.
Nedugo nakon izjednačenja ponovno Marović gura fenomenalnim okomitim pasom Boku u gol šansu, ali danas odlični domaći vratar Cvrlje brani. U 65.minuti mladi Blažević ima odličnu šansu, ali Cvrlje brani. U 80. minuti naša obrana još jednom poklanja domaćima gol šansu, Tadić izlazi sam na Vladovića, ali naš vratar izvanredno brani.
I onda ključan trenutak utakmice, u 91.minuti naš kapetan Marović izlazi sam na domaćeg vratara ulazi ispred domaćeg braniča koji ga ruši, ali Budić ne sudi jedanaesterac.
Dojam svih aktera utakmice i domaćih i gostujućih navijača je da je bio čisti jedanaesterac,ali sudac Budić se nije oglasio. S obzirom na prikazano u oba poluvremena, podjela bodova se čini nekako poštenim ishodom.
Već u nedjelju nas čeka derbij u Mravincima protiv prve momčadi lige Jadrana iz Ploča.

Sloga – Primorac BNM = 4:2!

Čudesna utakmica na Glavici u 2. kolu 3. HNL-jug. Otvaranje utakmice za poželjeti, Marović izlazi sam na Stojanova i prisiljava Ninčevića na rušenje i crveni karton na 18 metara od gola.
I kad su svi mislili da je utakmica jednosmjerna, Sloga prima dva gola s igračem manje i veliki šok. Rezultat je mogao biti i gori, al domaći vratar Brdar brani.
U nadoknadi prvog dijela Marović prebacuje za Katića koji ubaciva za Bobana i 1:2 za vraćanje nade…
Trener Boris Pavić u drugom poluvrevmenu radi tri izmjene i mijenja ritam utakmice, ubacujemo u brzinu više i potpuno dominiramo do kraja utakmice. Odlična akcija Vekića, Marovića i Pranjića koji zabije za 2:2. Nedugo zatim mladi Blažević gura fenomenalan pas za Marovića koji zabija za 3:2 i veliki preokret i slavlje naših miljenika. Do kraja još jedna lijepa akcija, Pranjić ubacuje, Marović gađa vratnicu i Pezo unosi loptu u gol za konačnih 4:2.
Čudesni preokret i veliko slavlje na kraju utakmice naših momaka koji su ovom pobjedom zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice. Čestitamo treneru Borisu Paviću i našim momcima na velikoj pobjedi! Već ove srijede Sloga gostuje u Otoku protiv OSK-a.