Startali pobjedom! Sloga – Uskok = 2:1

Nogometaši Sloge pobjedom su otvorili novu sezonu 1. ŽNL gdje su pobijedili Uskoka sa 2:1! Sloga je povela u 1.minuti preko Lauša, gosti su poravnali u 74. minuti preko Šimića, a u posljednjim sekundama Marović zabija za 2:1 Sloge, te pobjedom otvaraju novu sezonu! Iskrene čestitke igračima Sloge, kao i treneru Mladenu Kaliniću koji je na najbolji mogući način započeo prvenstvo!

Piše: Miro Podrug
1.ŽNL Split, 1. kolo: SLOGA – USKOK = 2:1
MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 200. Sudac: Paško Mandić (Kaštela). Pomoćnici: Marko Tot i Mario Jadrijević. Delegat: Jurica Blažević.
STRIJELCI: 1:0 – Lauš (1), 1:1 – Šimić (74), 2:1 – Marović (90).
SLOGA: Juričić, Radić, Čićerić, Vrgoč, Kotromanović, Gusić, Maloča (od 73. Ćurić), Kordić (od 55. Ujević), Lauš, Boko, Marović.
TRENER: Mladen Kalinić.
USKOK: Guć, Katić, Šimić (od 89. T. Plazibat), Čelić, Parać, Roić, D. Plazibat (od 69. M. Vrdoljak), Glavina, Roje, Jurić, Šimunović.
TRENER: Stipe Hajduk Valenta.

Ogled susjeda opravdao je epitet derbija u svim segmentima.
“Možda bi posječenost bila i veća da se termin nije poklapao sa TV prijenosom hrvatske selekcije iz Osla. O tome bi mjerodavni trebali voditi računa!” – rekao nam je prije početka utakmice trener Uskoka, legendarni bivši vođa Torcide Stipe Hajduk Valenta.
Domaći su postigli pogotke u prvoj i devedesetoj minuti. Prvi je postigao Branko Lauš, prihvatio je odbijenu loptu i iz kosa s desne strane oštrim udarcem pogodio lijevi kut vratara Antonia Guća. Drugi pogodak i tri boda svojoj momčadi donio je visoki Mario Marović glavom nakon ubačaja lijevog braniča Tomislava Čićerića, pridošlice iz Orkana. Klišani su poravnali u 74. minuti preko mladog Matka Šimića iz slobodnog udarca s 30-tak metara, a lopta je na svom putu očešala nekoga u živom zidu.