Sloga ubilježila pobjedu! Sloga – Mračaj = 2:1

Nogometaši Sloge su u 2. kolu 1. ŽNL Split ubilježili pobjedu na svom terenu, svladavši Mračaj sa 2:1. Bila je to jedna otvorena i jako zanimljiva utakmica, te na kraju ipak možemo reći da je Sloga zaslužila pobjedu! Iako su gosti prvi poveli, Sloga je do kraja utakmice preokrenula, te je čak i promašila jedanesterac. Gosti su u samom finišu mogli do boda, no ispriječila se greda.

Piše: Miro Podrug
NOGOMET – 1.ŽNL Split, 2. kolo: SLOGA – MRAČAJ 2:1
MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 150. Sudac: Mario Jadrijević (Glavice) 7.
STRIJELCI: 0:1 – J. Gudelj (38), 1:1 – M. Kapitanović (45), 2:1 – Barač (54).
SLOGA (M): Samardžić 7, Sedlar 6 (od 70. Vrgoč -), Sunara 6, Mikas 6,5, Jerković 6,5, Ivanović 6 (od 55. Maloča 6,5), Mario Kapitanović 7, Mikelić 7, Franić 6,5 (od 85. Kordić -), Barač 7,5, M, Marović 6.
TRENER: Siniša Jalić 6,5.
MRAČAJ: Z. Jakić 6,5, Grabovac 6, Tonković 5,5 (od 79. Aračić -), Tolić 6, I. Puljić 6, M. Šuto 6, Lončar 6,5, M. Puljiz 5,5 (od 66. M. Karoglan -), Pijanović 6, J. Gudelj 6,5, Biočić 5,5 (od 46. P. Šuto 5,5).
TRENER: Josip Puljiz 6.

Mravinčani su zasluženo došli do pobjedu u utakmici u kojoj su propustili niz izglednih prilika, pa i kazneni udarac nisu realizirali. Na otvaranju utakmice Mario Marović je propustio izvanrednu priliku, neometan nije pogodio cilj. Premda su domaćini imali inicijativu u vodstvo dolaze gosti u 25. minuti nakon niza pogrešaka, kada je s ruba kaznenog prostora Josip Gudelj prizemnim udarcem pogodio kut. Mario Kapitanović je zaslužio pljesak za poravnanje u 45. minuti, kada je preciznim udarcem matirao Zvonimira Jakićaza 1:1. U drugom dijelu bolju igru okrunio je iskusni Ante Barač, u 54. minuti napravio je mali slalom i s oko 20 metara pogodio vratarov donji desni kut, za 2:1. U 83. minuti srušen je Marović u kaznenom prostoru gostiju, isti igrač nije realizirao udarac s bijele točke, vratar Jakić je bio pobjednik. Domaći kontroliraju situaciju, no u 86. minuti Ante Aračić iz daljina je pogodio gredu!

S ovom pobjedom, Sloga iz dvije utakmice ima 4 boda, i sljedeće kolo gostuje kod Jadrana iz Tučepa, momčadi koja je furiozna krenula u prvenstvo, svladavši prvo kolo Omladinca sa 5:1, te slavila u Prološcu sa 0:3!