Sami na vrhu! Sloga – Glavice = 4:0!

ScreenShot012 Sloga je u 5. kolu 1. ŽNL pobijedila momčad Glavica sa visokih 4:0, i time je sa 13 bodova sada trenutno sama na vrhu ljestvice! No, ruku na srce, gosti su bili jako dobra i neugodna momčad, te je imala nekoliko izglednih prilika, pogođene čak dvije stative i neiskorišten jedanaesterac u 62. minuti pri rezultatu 3:0 kojeg je lijepo obranio domaći vratar Juričić! Upravo zahvaljujući njemu, a i dobroj igri obrani, Sloga je danas sačuvala svoju mrežu, ali je i drugu utakmicu za redom dala 4 zgoditka, te je sada sa 13 zgoditaka u prvih 5 kola i najbolji napad lige! Zaista impresivan rezultat i odličan start sezone u kojem je već prije početka iste, Sloga najavila svoje ambicije za viši rang! Ovim putem iskrene čestitke igračima kao i treneru Mladenu Kaliniću uz želju da se ovakve dobre igre i rezulati nastave!

Piše: Miro Podrug
1.ŽNL Split, 5. kolo: SLOGA – GLAVICE = 4:0
MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 150. Sudac: Marko Tot (Split) 8. Pomoćnici: Kalinić i Proso.
STRIJELCI: 1:0 – Kunac (8), 2:0 – Marović (42-11m), 3:0 – Kunac (56), 4:0 – Ujević (61).
SLOGA: Juričić 7,5, Radić 7, Čičerić 7, Vrgoč 7, Kotromanović 7, Maloča 7, Franjić 7 (od 61. Čukelj 7), Marović 7, Jurić 7, Ujević 7,5, Kunac 7,5, (od 72. Čurić -).
TRENER: Mladen Kalinić 7,5.
GLAVICE: Macan 6,5, Đipalo 5,5, Jukić 6, Radović 5,5, Buljac 5,5 (od 63. Bajić 6), Matas 6, Roguljić 6, Šentija 6, Zebić 5,5 (od 46. Čugura 5,5), Mirković 6, Poljak 6 (od 57. Bikić 5,5).
TRENER: Tomislav Gaurina 5,5.
ISKLJUČEN: Trener Tomislav Gaurina (61).
IGRAČ UTAKMICE: Ante Kunac.

U dosta zanimljivoj utakmici domaćini su bili efikasniji od gostiju, koji su također propustili dosta prigoda. Naizgled uvjerljiv rezultat utakmice u kojoj su Glavičani dva puta pogodili vratnicu, a u 62. minuti vratar Antonio Juričić je obranio kazneni udarac Anti Radoviću. Moramo istaknuti i izvrsno suđenje Tota i njegovih pomoćnika.
Mrežu gostiju je načeo već u 8. minuti mladi Ante Kunac, probio je desni bok i s 10-tak metara pogodio kut. Na 2:0 povisio je kapetan Mario Marović iz kaznenog udarca. Treći pogodak je postigao Kunac iz drugog pokušaja nakon obrane Dražena Macana. Veoma žustri Luka Ujević je stavio točku na „i“, zasluživši aplauz za svoje zalaganje i pogodak. Završnica je protekla u otvorenoj igri, s prigodama s obje strane. Mravinčani su se uvjerljivom pobjedom učvrstili na vrhu tablice.