Omladinac – Sloga = 1:3! Urania prvak 1. ŽNL Split!

Nogometaši Sloge slavili su u gradskom derbiju protiv Omladinca u Vranjicu sa 1:3! Već u 7. minuti Mario Marović je postigao vodeći zgoditak za Slogu. No domaćini u 24. minuti preko Vrdoljaka izjednačuju na 1:1, da bi samo 4 minute poslije Ante Barać ponovo doveo Slogu u vodstvo od 1:2. Na poluvrijeme se otišlo sa tim rezultatom, i tako je trajalo sve do samog kraja utakmice, kada je Sloga uz pomoć domaćeg igrača Juretića u 87. minuti, potvrdila pobjedu od 1:3!

No, Urania je kod kuće svladala Jadran iz Tučepa sa 2:0, te time kolo prije kraja i matematički potvrdila svoje prvo mjesto u ovoj sezoni 1. ŽNL Split! Mi mi ovim putem od srca čestitamo, i želimo puno sreće u kvalifikacijama za popunu 3. HNL – jug! Kako sada stvari stoje, moguće je da posljednja dva kluba (Mračaj i Glavice) direktno ispadnu iz 1. ŽNL, ali je također i moguće da im se pridruže još 2 kluba, a tu se trenutno vodi troboj između Vinjana, Postira i Jadarna iz Superta koji imaju svi po 28 bodova, pa će im zadnje kolo biti odlučujuće! U zadnjem kolu Postire upravo dočekuju susjede iz Supetra, pa će sigurno ta utakmica biti velikog naboja. S druge strane Vinjani će biti domaćini prvaku Uraniji. Sloga u zadnjem kolu kod kuće dočekuje Mladost iz Prološca.