Napokon domaća pobjeda! Sloga – Postira = 3:1!

Sloga - Postira = 3:1

Napokon su nogometaši Sloge prekinuli negativan rezultatski niz na domaćem terenu, te ubilježili domaću pobjedu koji nisu ostvarili od 5. kola protiv Glavica! Iako vremenski uvjeti nisu bili idealni za igru, gledatelji su ipak vidjeli dobar nogomet i zasluženu pobjedu domaćina! Iako su gosti poveli već u 4. minuti preko Lukića, Mario Marović nekoliko minuta poslije pogađa za 1:1, da bi Vrgoč lijepom solo akcijom u 30. minuti povećao na 2:1. Do kraja utakmice, najbolji strijelac kluba, Mario Marović, zabija za konačnih 3:1! Sloga se sa ovom pobjedom primakla vrhu i sad ima 28 bodova, kao i Jadran (KS) i Urania, te samo 1 bod manje od drugoplasiranog Uskoka. Vodeći Orkan je pobjedom u ovom kolu otišao na +5 od Sloge i trenutno imaju 33. boda. Sljedeće kola Sloga gostuje kod Glavica, koji su u drugom djelu skroz druga momčad za razliku od jesenskog djela! No, vjerovati ćemo nastavku dobrim igrama Sloge, pogotovo kad je riječ na gostujućim terenima! Još jednom čestitke treneru Mladenu Kaliniću kao i svim igračima!

Tekst: Miro Podrug

NOGOMET – 1.ŽNL Split, 17. kolo: SLOGA – POSTIRA-SARDI = 3:1
MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 100. Sudac: Damir Jokić (Dicmo). Pomoćnici: Ivan Taraš (Solin) i Marko Kraljević (Solin). Delegat: Mario Pinjušić (Split).

STRIJELCI: 0:1 – L. Lukić (4), 1:1 – M. Marović (7), 2:1 – Vrgoč (30), 3:1 – M. Marović (51).

SLOGA: Vujeva, Boko, Čorić, Vrgoč, Grubišić, Ujević, Jelaš, Kordić, Lauš (od 86. Mikas -), M. Marović (od 90. Večernik -), Maloča.
TRENER: Mladen Kalinić.
POSTIRA-SARDI: Duvančić, Bego, P. Eterović (od 73. I. Matulić -), Šunjić, P. Rendić, Baković, Bajić, N. Matulić (od 60. Šantić), L. Lukić (od 46. M. Matulić), T. Rendić, Mičanović.
TRENER: Marko Matulić.

Po veoma hladnom jugu promrzli gledatelji vidjeli su žustru i zanimljivu utakmicu. Premda gosti nisu igrali podređenu ulogu igrači trenera Mladena Kalinića zaslužili su aplauz. Bračani su na otvaranju utakmice kaznili nesporazum domaće obrane. Nedugo zatim klupski strijelac Mario Marović je rutinski pospremio odbijenu loptu, za 1:1. Na 2:1 povisio je Ante Vrgoč, počeo je i završio akciju pogotkom, za aplauz. Na otvaranju drugog dijela, Vrgoč je proturio loptu Maroviću u prostor, a on je iz kosa s lijeve strane sa 15-tak metara pogodio malu mrežu nemoćnog vratara Josipa Dumančića. Do kraja utakmice bilo je prigoda na obje strane, no rezultat je ostao nepromijenjen. U slijedećem kolu Mravinčani igraju protiv Glavica u Glavicama.