Derbi završio remijem! Sloga – Urania = 0:0

ScreenShot065

Nogometaši Sloge i Uranije su u derbiju 7. kola 1. ŽNL podijelili bodove odigravši 0:0 u Mravincima! Iako je završilo najnepopularnijim nogometnim rezultatom, utakmica je bila vrlo dobra, borbena te fer i korektna! Obe momčadi su u prvom poluvremenu imale po nekoliko izglednijih prilika, a posebno se iskazao domaći vratar Antonio Juričić obranivši dvije teške situacije! U nastavku smo gledali blagu inicijativu gostiju koji su bili bliže pogotku, no naposljetku je završilo najpravednijom podjelom bodova! Sloga sada dijeli prvo mjesto sa Omladincem i Uskokom koji imaju 15 bodova, dok Urania i Orkan imaju bod manje! Tu su i Vinjani na šestom mjestu sa 13 bodova ali i sa utakmicom manje, pa će ovo biti jako neizvjesna borba za vrh ove sezone očito! Također ne smijemo zaboraviti niti Mladost i Jadran (KS) koji su malo lošiji ušli u sezonu!

Također, ovo kolo je naposljetku ipak odigrano iako je bilo mogućnosti da se i ne odigra, jer su županijski suci odbili suditi ovo kolo zbog problema na relaciji Šupraha – Kušeta, pa je predsjednik NSŽSD Šupraha, za ovo kolo čak doveo suce iz Zagrebačkih županija! Isto tako, postoji mogućnost i neregularnosti cijelog ovog kola 1. i 2. ŽNL, no o tome ćemo znati više kroz nekoliko dana. Sloga u sljedećem kolu putuje na Hvar, a onda će kod kuće, osim ovog puta gradskog derbrija, odigrati i derbi kola protiv Omladinca iz Vranjica!