Derbi Omladincu! Sloga – Omladinac = 1:2

Nogometaši Sloge su u 9. kolu 1. ŽNL doživjeli prvi poraz ove sezone u derbiju kola protiv Omladinca izgubivši 1:2! Sloga je bila bolja u prvom poluvremenu kada je i povela u 36. minuti iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Maloča! Prethodio je prekršaj Budimira nad Kuncem. No, u drugom poluvremenu Omladinac je bio puno bolja momčad, te moramo priznati, i zasluženo pobijedio! U svega 3 minute (60. i 63.) preko Vrdoljaka i Ožegovića su preokrenuli utakmicu, a do kraja susreta su imali i još nekoliko prigoda, no domaći vratar Juričić je sačuvao svoju mrežu. Pred sam kraj utakmice, Gusić je dobio crveni karton nakon prekršaja nad Nerlovićem koji je bio u izglednoj prilici za postizanje zgoditka!

9. kolo 1. ŽNL Split 2015/16
Sloga – Omladinac =1:2 (1:0) Igralište Glavica. Sudac: Marko Tot (Split)
Strijelci: 1:0 Maloča (33′-11m) 1:1 S.Vrdoljak (60′) 1:2 Ožegović (63′)
Najbolji igrač: Stipe Vrdoljak
NK Sloga: Juričić, Radić, Kotromanović, Gusić, Čičerić (od 80′ Franić) – Vrgoč (od 68′ Čurić), Maloča – Kunac,  Čukelj, Ujević – Marović.
Trener: Mladen Kalinić
NK Omladinac: Perica – Perković, Božić, Lozić, Budimir – Nerlović, NImac – D.Vrdoljak – Llanos (od 46′ Juretić), S.Vrdoljak, Ožegović (od 75′ Veža).
Trener: Valentino Roglić.

S ovim porazem, Omladinac je preuzeo vrh ljestvice sa istim brojem bodova kao Sloga, no ima jednu utakmicu manje! Sa samo jednim bodom manje od Sloge, nalaze se Orkan i Vinjani, no i oni imaju po jednu utakmicu manje! Sljedće kolo, Sloga opet igra derbi kola, gdje putuju u Dugi Rat kod jako dobrog Orkana ove sezone!