Prvi poraz!! Mladost – Sloga = 4:2

Sloga je ipak, nakon 21. kola “kapitulirala” i upisala prvi ovosezonski poraz. Mladost iz Prološca slavila je sa 4:2, te tako postala prva momčad koja je pobijedila Slogu u ovoj sezoni. Domaćini su poveli u 10. minuti preko Maršića i s tim se rezultatom otišlo i na odmor. U nastavaku, Sloga prvo u 48. minuti preko Žanetića izjednačuje rezultat, da bi u 55. minuti preko Marovića preokrenula na 1:2! No, domaći u 68. minuti preko Vidulina izjednačuju na 2:2, da bi u 83. minuti iz jedanaesterca opet poveli sa 3:2, a siguran realizator bio je Mario Šimić. Sloga do kraja utakmice nastoji izjednačiti rezultat, no Mladost u 90 minuti preko Jurišića postavlja konačnih 4:2.

No Sloga trenutno ima 13 bodova prednosti, a sljedeće kolo igra se gradski derbi u Mravincima kada stiže Omladinac. Sloga bi eventualnom pobjedom i matematički osigurala naslov prvaka!

Na Uskrsni ponedjeljak protiv Mladosti

U 21. kolu 1. ŽNL Split, na Uskrsni ponedjeljak, nogometaši Sloge idu na gostovanje u Proložac gdje će igrati protiv Mladosti. Mladost se trenutno nalazi na 10. mjestu sa 24 boda, što sigurno nisu očekivali na početku sezone jer u posljednjih nekoliko sezona Mladost je konstantno pri vrhu tablice. S druge strane Sloga nakon pobjede protiv Jadrana iz Tučepa ima velikih 14 bodova prednosti, pa je čak moguće sutra i matematički potvrditi naslov prvaka ako se sve poklopi. Nadamo se da će se igrači odmoriti do utakmice jer su ove srijede poraženi u Sinju u četvrtfinalu Županijskog Kupa u Sinju protiv Junaka sa 3:2, iako su imali prednost od 0:2. No odigrali su jako dobru utakmicu, no nažalost u 91. minuti i sa igračem manje, primili su treći zgoditak. No, cilj je jasan za ovu sezonu, a to je naslov prvaka 1. ŽNL! Za Slogu – SLOŽNO!

Junački ispali u Kupu! Junak – Sloga = 3:2

SINJ– Gradski stadion.Gledatelja 200.
Sudac: Ante Jurić (Split)
STRIJELCI: 0:1-Marović (16),0:2-Marović (36),1:2-Bašić-Šiško (41),2:2 Bašić-Šiško (72),3:2-Bašić-Šiško (90+1).

Isključenje: Juričić (Sloga) 76.minuta,crveni karton.
JUNAK: Ćurković,S Barać,Bašić-Šiško,Marunica,M.Barać(Andrić),Puljić,Katuša(Bilić),Čaljkušić,Džoni(Vuleta),Vardić,Botica.
SLOGA: L.Katić,Balić(Biuk),Gusić,Gizdić,Boko,Mikelić,T.Katić,Marović,Žanetić,Zlatar(Kardum),Juričić.

Prije osvrta na jučerašnju utakmicu, čestitke NK Junaku na prolazu u polufinale kupa NSŽSD i mnogo sreće u nastavku takmičenja u 3 HNL-Jug. Ponovljeni sraz nakon prošlogodišnjeg ogleda kupa u kojoj su Mravinčani odnjeli pobjedu ovaj put je sreća istim rezultatom otišla na stranu Sinjana i ovaj ponovljeni ogled ova dva kluba ponudio je sve draži koje nogomet može dati, golove, zaplet, preokret i rasplet.

Potrebno je napomenuti da Slogin strateg Jalić zaista nema sreće u nastavku polusezone,na stranu što mu nekoliko standardnih igrača iz prvog dijela sezone nije odradilo pripreme,nego što iz kola u kolo bilo da se radi o prvenstvu ili kup natjecanju mora utakmice počimati sa izmijenjenim sastavom,tako da je jučer bio lišen usluga Baraća, Borozana, Belajića, Vučemilović-Alegića, Andabake, usprkos navedenom Jalić je opet izvadio iz postojećeg kadra maksimum i uz igrače koji su borci kao i on postavio se u Sinju kompletnom Junaku u borbu prsa u prsa otvorenog garda ali i disciplinirano,kontrolirano, pametno bez srljanja.

U takvom kolektivnom duhu i na iznenađenje brojnih navijača Sloge koji su i ovaj put dali podršku svojim ljubimcima,Sloga je u sastavu za koji vjerujemo da nikad ni na treningu nisu bili u ovakvom rosteru u prvom poluvremenu trebala nokautirati domaćina,Sloga je uz dva zgoditka kapetana Marovića na odlične asistencije Žanetića i Katića držala igrače Junaka u konopcima i samo se čekalo da se zada konačni udarac,a bilo je ite kakvih prilika za treći zgoditak.Ipak čekao se kraj poluvremena i rezultat od 2:0 za Slogu nudio je nadu u prolazak u polufinale.Međutim dogodilo se na isteku prvog dijela suprotno i osveta kad ne zabiješ vrati ti se u jednoj bezazlenoj situaciji na ničiju loptu u našem šesnaestercu ragbijaški je poklopio tijelom loptu na podu domaći igrač i na začuđenost situacijom naših obrambenih igrača ona nekako dolazi do kako sinjski izvjestitelji sa ove utakmice kažu “heroja” Bašića-Šiška koji mirno plasira u mrežu pored vratara Katića.

Početak drugog poluvremena opet pripada našim igračima koji su se i u nastavku postavili na terenu momčadski,čvrsto,kontrolirano,karakterno i u tim početnim trenutcima nastavka utakmice naš napadački dvojac Marović,Katić uz dobra proigravanja iz vezne linije i dalje zadaju muke obrani Junaka ali nažalost nije bilo snage za zabiti treći gol koji bi vjerujemo riješio ovu utakmicu.

Bilo je vidljivo kako je odmicalo vrijeme utakmice da kvalitetni domaćin preuzima posjed i traže prostor lopti kojom će probiti naš čvrsti obrambeni blok to osjeća i trener Jalić i ubacuje u igru tek oporavljenog Karduma kojem je ovo prvi nastup u ovoj polusezoni nakon teške ozljede. Iskusni igrači Junaka pretedenti na ulazak u 2HNL u nekoliko navrata preko iskusnih Marunice, Baraća, iznuđuju slobodne udarce u opasnoj zoni po gol Katića i stvaraju dodatni impus i pritisak kako na terenu tako i na tribinama gdje se u nogometnom ozračju nadglasavaju domaći i naši navijači.

I onda se ukazuje Bašić-Šiško koji ne samo da je velemajstorski postigao do kraja utakmice dva pogotka nego je uspio u 76.minuti susreta isprovocirati i našeg iskusnog stopera Juričića i navesti nesigurnog suca utakmice Jurića da isključi Sloginog igrača nakon međusobnog čašćenja i spominjanja majki između ova dva igrača.

Nakon smirivanja situacije,vjerovalo se da će ova odlična utakmica prepuna preokreta završiti i možda na najrealniji način pucanjem jedanaesteraca,ali Junakov “heroj” Bašić-Šiško se opet ukazuje u sudačkoj nadoknadi i koristi nabačaj svog suigrača i konfuziju Slogine obrane nakon isključenja Juričića koji je ovakove nabačaje u naš šesnaesterac neprikosnoveno otklanjao te zabija pogodak i odvodi svoje suigrače u polufinale kupa uz slavlje i pjesmu sa suigračima.

Nakon posljednjeg zvižduka suca Jurića igrači Sloge sa svojim trenerom Jalićem dostojanstveno podnose poraz koji prekida njihov dugi niz bez poraza i uz pljesak nazočnih navijača uzdignutog čela napuštaju prekrasno zdanje Gradskog stadiona u Sinj na kojem su ostavili i zadnji atom snage.

Sloga je i u ovoj utakmici dokazala i časno se predstavila kao županijski ligaš i potvrdila da se i u tom stupnju natjecanja igra dobar nogomet koji zaslužuje puno više pažnje kako od pisanih medija tako i od svijetla kamera.

Međutim ova utakmica je i povrda onog što poznavatelji nogometa na amaterskoj razini komentiraju da nije slučajnost da Sloga tako suvereno brodi kroz svoje natjecanje jer kvalitet je potvrđen i kroz osvajanje kupa i plasmana u Kup Hrvatske i nezaboravne utakmice sa Dinamom (šteta nije bilo Var-a).

Na kraju moramo biti zahvalni ovoj zlatnoj generaciji i treneru Jaliću i njegovim pomoćnicima Jurasu i Bašiću što nas čine ponosnima na ovakve nogometne susrete i naravno cilj se zna nema opuštanja napravimo ono što Sloga zaslužuje,da opet možemo reći nogometna Dalmacijo živi smo i evo nas opet.

Dragi Slogaši, dragi Mravinčani – Za Slogu složno!

Danas protiv Junaka u Kupu!

Danas će u četvrtfinalu Županijskog Kupa nogometaši Sloge odigrati protiv trećeligaša Junaka u Sinju sa početkom u 16:30 sati. Nakon pobjede protiv Jadrana iz Tučepa ove nedjelje u prvenstvu i povećanje prednosti na +14 bodova, danas će Sloga probati izboriti polufinale Kupa. A točno prije godinu dana, također u četvrtfinalu Kupa, Sloga je igrala protiv Junaka u Sinju i tada slavila sa 3:2, nakon čega je u polufinalu svladala Uraniu, a u finalu Solina sa 4:0.

Nadamo se da će Sloga i današnju utakmicu odigrati na razini prethodnih utakmica i da će i ove godine doći do finala Kupa! Za Slogu – SLOŽNO!