Nova pobjeda! Sloga – Mladost = 2:0!

U 8. kolu 1. ŽNL Split, nogometaši Sloge upisali su novu, ukupno 6 pobjedu ove sezone, pobijedivši Mladost sa 2:0. Utakmica je igrana po hladnom i vjetrovitom vremenu, a to nije omelo Slogu da dominira od prve do zadnje minute. Već u prvoj minuti Gusić Ante dovodi Slogu u vodstvo, da bi samo 2 minute poslije Gizdić Stipe povisio na 2:0! Malo je tko tada pomislio da će to biti i konačni rezultat, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Sloga je zasluženo došla do nova tri boda te i dalje drži vrh ljestvice.

Sljedeće kolo Sloga gostuje u Vranjicu kod Omladinca, koji je u ovom kolu izgubio u Vinjanima 2:0 kojima su to i prvi bodovi ove sezone!

Sutra Sloga dočekuje Mladost!

U 8. kolu 1. ŽNL Split, Sloga će kod kuće dočekati Mladost iz Prološca. Riječ je o momčadi koja je uvik jedan od mogućih favorita za rang više, no ovo im je sigurno jedan od najlošijih ulazaka u sezoni. Sa samo 7 bodova nalaze se u donjem dijelu ljestvice te sigurno nisu očekivali tako loš start. S druge strane Sloga je trenutno vodeća momčad lige sa 17 bodova te ujedno i jedina neporažena momčad u prvenstvu. U prošlom kolu slavila je kod Jadrana iz Tučepa sa 3:1, i time preuzela vrh ljestvice. Nadamo se da će i sutra Sloga biti na razini prošle utakmice i da će nastaviti niz neporaženosti! Za Slogu – složno!

8. kolo 1. ŽNL Split – sezona 2018/19
Nedjelja, 21.10.2018.g u 15:00 sati
Igralište “Glavica” – Mravince
HNK Sloga (Mravince) – NK Mladost (Proložac)

POBJEDA! Jadran (T) – Sloga = 1:3 !!

Nogometaši Sloge su slavili u derbiju kola protiv Jadrana iz Tučepa pobijedivši ga 3:1! U 20. minuti nakon kontre, Marović je uposlio Borozona koji sa 16 metara pogađa za 0:1. U 35 minuti Sloga je mogla povesti 0:2 no udarac Marovića iz kornera zasutavlja greda. U 62. minuti Kardum realizira jedanaesterec za Slogu i povisuje na 0:2, no 10 minuta kasnije domaćini preko Radića smanjuju na 1:2. Sve nade domaćina da se domognu izjednačenja gasi Marović u sudačkoj nadoknadi te potvrđuje zasluženu pobjedu Sloge zabivši za 1:3!

Sloga je sa ovom pobjedom izbila na vrh ljestvice sa 17 bodova i jedina je neporažena momčad nakon 7 odigranih kola! U sljedećem kolu Sloga kod kuće dočekuje Mladost iz Prološca.

Derbi kola! Jadran (T) – Sloga!

U 7. kolu 1. ŽNL Split nogometaši Sloge gostuju u Tučepima protiv Jadrana koji ima trenutno isto bodova kao i Sloga, no vodeći je zbog bolje gol-razlike. To je ujedno i sraz dviju momčadi koje dosad nisu upisali poraz. Jadran je blijedo ušao u sezonu odigravši i doma protiv Mladosti i u drugom kolu protiv Omladinca siromašnih 0:0. No tada slijedi niz golijada te uvjerljive pobjede i to: Jadran (KS) 4:1, Positre 4:0, GOŠK 6:0 i Vinjani 5:0. Zanimljivost je da su primili svega jedan gol u privh 6 kola, a postigli 19, i to 19 golova u zadnja 4 kola.

S druge strene, Sloga je isto odlično otvorila sezonu, ali je u prošlom kolu remizirala sa Orkanom 2:2 kojem je to bio tek 4 bod sezone. No ako je ikad Sloga bila prava momčad to je kad se igra protiv momčadi u vrhu, što govori činjenica da je u prethodne dvije sezone jednom slavila u Tučepima, jednom odigrala 1:1. Ne sumnjamo da će i danas Sloga pokazati svoju moć i da će odigrati derbi kola na najvišoj mogućoj razini. Danas će biti super vremenski uvjeti za igru, a mi se nadamo da će derbi proći u sportskom i fer okruženju, te da će se Sloga iz Tučepa  pjesvajući vratiti natrag u Mravince! Za Slogu – složno!

7. kolo 1. ŽNL Split – sezona 2018/19
Subota, 13.10.2018. u 15:00 sati
Igralište “SC Slatina” – Tučepi
HNK Jadran (Tučepi) – HNK Sloga (Mravince)

Remi u Mravincima! Sloga – Orkan = 2:2

Nakon jučerašnje odgode utakmice zbog vremenskih neprilika danas je na Mravinskoj “Glavici” odigrana posljednja utakmica 6. kola 1.ŽNL između Sloge i Orkana iz Dugog Rata! Utakmica u kojoj su gledatelji mogli uživati i koja je iznjedrila 4 gola i pregršt prilika s jedne i druge strane te sjajne obrane vratara na vrlo dobrom terenu s obzirom na veliku količinu kiše!
Dobro je krenilo za našu momčad pogotkom kapetana Maria Marovića u 34. minuti, ali u 41. minuti nakon gužve u šesnaestercu pao je autogol te je Orkan došao do izjednačenja. Samo dvije minute kasnije Davor Žilić dovodi goste u vodstvo te se na odmor otišlo s prednosti gostiju. U nastavku utakmice Sloga je došla do izjednačujućeg pogotka preko Matea Kapitanovića veću 48. minuti, no do kraja susreta mrežu su mirovale te su momčadi podijelile bodove.

Nakon 6 kola Sloga je na drugom mjestu sa 14 bodova isto kao i vodeći Jadran iz Tučepa koji ima impresivnu gol-razliku od 19:1! Upravo u sljedećem kolu Sloga gostuje kod Jadrana gdje će to biti utakmica vodećih i jedinih neporaženih momčadi lige. Pravi derbi kola!