Petarda u Postirama! Postira Sardi – Sloga = 0:5!

Nogometaši Sloge su 22. kolu 1. ŽNL Split ostvarili jednu od najuvjerljivih gostujućih pobjeda u zadnjih nekoliko sezona, i to usred Postira, na uvijek neugodnom gostovanju! Već u prvom poluvremenu Sloga je vodila sa 0:4, da bi u drugom poluvremenu sa još jednim zgoditkom postavila konačnih 0:5! Izdvajamo trostrukog strijelca Maria Marovića, te Kliškića Rina i Tonija Katića koji su je jednom upisali u strijelce!

Sa ova nova tri boda, i remijem Uskoka protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca 2:2, Sloga se sad približila na 6 bodova vodećem Uskoku! U sljedećem kolu Sloga kod kuće dočekuje Omiš, dok će Uskok na teško gostovanje kod OSK-a! Još su 4 kola do kraja, no još ništa nije gotovo!

Sutra na Brač protiv Postira Sardi!

U 22. kolu 1. ŽNL Split, Sloga putuje na Brač u Postire gdje će igrati protiv istiomenog domaćina. Sloga je u prošlom kolu svladala 3:1 vodeći Uskok i smanjila prednost na 8 bodova, te ako želi i dalje zadržati priključak, morat će sutra slaviti na Braču. S druge strane momčad Postira ima 27 bodova, te će sigurno htjeti pobjedom osigurati mirniji završetak sezone. Stoga se sutra može očekivati otvorena utakmica na jednom od najljepših travnjaka u Županiji!

22. kolo 1. ŽNL Split, sezona 2017/18
Nedjelja, 22.04.2018.g u 16:30 sati
Igralište “Polježice” – Postira (otok Brač)
NK Postira Sardi (Postira) –  HNK Sloga (Mravince)

Pobjeda nad liderom! Sloga – Uskok = 3:1!

U derbiju 21. kola 1. ŽNL Split, Sloga je kod kuće svladala vodeći Uskok sa 3:1! Ipak je najbolji napad lige bio bolji od najbolje obrane lige! U prvom poluvremenu gosti su imali inicijativu, no u 43. Mario Marović postiže zgoditak za 1:0, i sa tim se rezultatom odlazi na odmor. I u drugom poluvremenu gledamo otvorenu utakmicu, no u 70. minuti, nakon odličnog prodora Maria Marovića po desnoj strani, na drugoj stativi Toni Katić povisuje na 2:0! No samo 4 minute poslije, gosti iz jedaneasterca preko Božidara Balića smanjuju na 2:1, te opet dovede utakmicu u egal. Imali su gosti i odličnu priliku za 2:2, no sjajno je reagirao domaći vratar Teo Dude. U 87. minuti Mario Marović je lijepim udarcem postavio konačnih 3:1 za Slogu!

S ovom pobjedom Zmaj i Sloga imaju po 37 bodova, 8 bodova manje od vodećeg Uskoka. Sloga u sljedećem kolu gostuje na Postirama, dok će Uskok kod kuće dočekati Jadran iz Kaštel Sućurca.

Sutra derbri protiv vodećeg Uskoka!

Sutra u Mravincima odigrat će se 21. kolo 1. ŽNL Split gdje će Sloga dočekati vodeći Uskok! Trenutno Uskok ima čak 10 bodova prednosti nad drugoplasiranom Mladosti te 11 više od Sloge. Također sutra ćemo prisustovati srazu najbolje obrane lige (Uskok je primio svega 12 golova u 20 kolam dok je Sloga primila čak 35) te najboljeg napada lige (Sloga je postigla 43 zgoditka, a Uskok 34), pa smo sigurni da mreže neće biti “prazne”!
Ovim putem pozivamo sve navijače i prijatelje kluba da pomognu Slogi u sutrašnjoj utakmici, ne bi li sa pobjedom još malo odgodila odgovor na novog prvaka 1. ŽNL!

21. kolo 1. ŽNL Split, sezona 2017/18
Nedjelja, 15.04.2018.g u 16:30 sati
Igralište “Glavica” – Mravince
HNK Sloga (Mravince) – NK Uskok (Klis)

Prokocakli vodstvo od 0:2! Orkan – Sloga = 3:2

Nogometaši Sloge u 20. kolu poraženi su u Dugom Ratu od Orkana sa 3:2, iako je Sloga imala vodstvo od 0:2 sve do 67. minute! Već u 2. minuti Mario Marović dovodi Slogu u vodstvo i sa rezultatom 0:1 se odlazi na poluvrijeme. I u drugom poluvremenu Sloga odlično otvara utakmicu, te u 49. minuti Marović povisuje na 0:2. No gosti u 67. minuti samanjuju na 1:2 preko Klarića, da bi u samoj završnici utakmice u 88. i 92. minuti preko Ivaniševića i Barabana Orkan preokrenuo na 3:2!

S ovim je nažalost prekinut odličan pozitivan niz Sloge, koja u sljedećem kolu kod kuće dočekuje vodeći Uskok i najvjerovatnije novog prvaka lige!